Здається, що зима — це час, коли хочеться лежати під пледом, пити чай або какао і одну за одною поглинати серії улюбленого серіалу чи сторінки книги. Про які взагалі тренування ви говорите? Приходьте навесні. Але ж усі ми розуміємо, що це неправильна стратегія. Тренування взимку особливо важливі. Розповідаємо, чому та як на них налаштуватися.
Чому не варто уникати тренувань взимку
Згадайте свій зимовий раціон. Правда, він відрізняється від літнього більшою калорійністю? Взимку зазвичай частіше хочеться чогось смачненького до чаю. А ці новорічні свята з нескінченними гуляннями, поїздками до батьків чи бабусі? Після них одразу плюс декілька кілограмів. Не встигнеш озирнутися, скоро вже весна і треба готуватися до пляжного сезону. Щоби не мучити себе потім виснажливими дієтами і фізичними навантаженнями, потрібно займатися регулярно. Постійні заняття в спортзалі допоможуть зберігати фігуру підтягнутою, а м’язи в тонусі. Ба більше, виконання вправ на відкритому повітрі взимку вважають більш ефективним завдяки тому, що організм витрачає більше енергії, а тканини та органи краще насичуються киснем. Зимова фізична активність підвищує захисні здібності імунітету.
Крім того, такі заняття відмінно тренують витримку, систематичність, здатність діяти в некомфортних умовах та силу волі.
Науково доведено, що під час занять спортом підвищується рівень ендорфіну та дофаміну в організмі, сприяючи покращенню настрою. Це також впливає на вашу активність та продуктивність протягом дня.
Що робити, щоби не застудитися під час зимових тренувань
Раніше ми вже розповідали, як тренуватись узимку, щоби не застудитися. Згадаємо головні правила:
- завершуйте тренування заминкою на 5–10 хвилин. Вона допоможе організму плавно перейти з режиму тренування до звичайного;
- підтримуйте водяний баланс;
- не виходьте надвір відразу після тренування;
- дотримуйтесь температурного режиму та одягайтеся за погодою, вибираючи багатошарову спортивну форму;
- обирайте взуття, звертаючи увагу на зчеплення, теплоту й сухість, які вона зможе забезпечити, а також користуйтеся водонепроникними шкарпетками;
- загартовуйтеся;
- займайтеся помірно та регулярно — 2–3 рази на тиждень;
- стежте за збалансованістю та правильністю харчування;
- захищайтеся від мікробів, дотримуючись правил гігієни та уникаючи скупчень людей;
- спіть не менше 7–8 годин на день і стежте за якістю сну.
Чого побоюватися під час зимових тренувань
Якщо ви тренуєтеся на вулиці за морозної та вітряної погоди, існує ризик обмороження. Найчастіше страждають кінцівки, вуха та ніс. Щоби цього уникнути, потрібно правильно підбирати одяг, взуття та інвентар для занять, а також періодично зігріватися між вправами.
Другою небезпекою, що може спіткати спортсмена взимку, є гіпотермія. Це загальне переохолодження організму, під час якого температура тіла падає нижче 35 °C. Якщо починаєте відчувати скутість у рухах, уповільненість реакції, сонливість і втрату сил, негайно зайдіть у тепле приміщення, зігрійтеся під пледом і випийте теплий чай. Водночас категорично протипоказана гаряча ванна чи душ.
Далі кілька порад від нас, як же змусити себе відшукати абонемент і піти в зал.
Придумайте собі мотивацію
Будь-яке заняття йде простіше і з більшим ентузіазмом, якщо є мета та розуміння, навіщо ви це робите. Вигадайте мету, яка мотивуватиме вас займатися. Це можуть бути короткострокові цілі (на одне тренування чи на один тиждень) або довгострокові (чого хочете досягти за місяць або сезон) цілі.
Надихайтеся
Знайдіть, що вас надихатиме. Це можуть бути люди з красивою фігурою або ті, які досягли чогось, що вам теж хотілося б повторити або перевершити. Велика кількість такого контенту в соцмережах допоможе впоратися з цим завданням без особливих труднощів.
Знайдіть компанію для походу до залу
По-перше, ви отримаєте приємне й корисне спільне проведення часу, а по-друге, будете мотивувати і відчувати один перед одним відповідальність, не даючи зійти зі шляху.
Придумайте собі заохочення
Винагороджуйте себе після кожного походу до спортзалу. Це може бути приємна прогулянка улюбленими місцями, чаювання з друзями, похід у кіно чи будь-що, що приносить вам радість.
Змініть обставини
Тут взагалі безліч варіантів: починаючи з музики, під яку ви тренуєтеся, і спортивної форми до зміни спортзалу, тренера чи навіть спорту. Може, вам просто стало нецікаво ходити, наприклад, на стретчинг, а ось на танці побіжите із задоволенням.
Ми в «Гран Прі» пропонуємо вам тренажерний зал із якісним інвентарем, персональні та групові заняття в найкращих умовах із професійними тренерами на будь-який смак. Переживемо зиму разом спортивно!