Чим відрізняється настільний теніс від пінг-понгу

Чим відрізняється настільний теніс від пінг-понгу

Сьогодні розбираємося ще з двома видами ракеточних ігор: пінг-понгом та настільним тенісом. Ми вже заспойлерили, що це два різні поняття й підозрюємо, що для багатьох така новина стала відкриттям. Адже дуже часто їх вважають одним вид спорту. Чому так і де правда, розповідаємо в нашій статті.

Чому плутають теніс і пінг-понг?

Отже, щоби розібратися, чому виникла плутанина, повернемося на сотню років тому до витоків настільного тенісу. Вважається, що першим хотів запатентувати гру з назвою саме  «настільний теніс» англієць Джеймс Девоншир. Але з невідомих причин він цього не зробив. А правила в 1890 році запатентував Девід Фостер. Тоді гру називали по-різному: настільний теніс, «віф-ваф», «флім-флам», пінг-понг, госсіма, Tennis de Salon, нетто тощо. Незабаром залишилося 2 варіанти: настільний теніс та пінг-понг. Перші кілька років існувало навіть дві різні асоціації, але в 1903 році вони об’єдналися в одну.

В 1901 Джон Жак і брати Гімлі офіційно охрестили гру пінг-понгом — за асоціацією зі звуком, який видає м’ячик, відбиваючись від столу. Так само називалися і їхня торгова марка, що випускала ігрові столи. У 20-х роках 20 століття, коли було створено сучасну Міжнародну федерацію настільного тенісу (ITTF), було вирішено прибрати прив’язку до торгової марки, і гра, яка в 1988 році стала олімпійським видом спорту, офіційно почала називатися настільний теніс. Дехто вважає, що пінг-понг існує як більш фанова версія настільного тенісу з менш жорсткими правилами, метою якої є не змагальна, а розважальна та соціалізована сторона. Але насправді різниця більша.

Основні відмінності

1. Інвентар

Ракетка для настільного тенісу має гумове покриття чорного та червоного забарвлення, у той час як у ракетки для пінг-понгу покриття виготовлене з наждачного матеріалу.

2. Правила

У настільному тенісі подавати м’яч потрібно з висоти 6 дюймів (біля 15 см), а в пінг-понгу можна одразу з руки або відбивши від столу.

У настільному тенісі сет грається до 11 очків, водночас один із гравців повинен мати перевагу мінімум у 2 очки. У пінг-понгу сет виграє той, хто першим набере 15 очків. У настільному тенісі матч складається із 7 сетів (іноді 5), а в пінг-понгу — з 3-х сетів. У настільному тенісі гравець подає підряд 2 подачі за сет, тоді як у пінг-понгу гравці можуть по черзі подавати по 5 разів за сет.

3. Статус

У 1988 році настільний теніс був визнаний олімпійським видом спорту, тоді як пінг-понг таким не є.

Цікаві факти з історії

Досі точаться суперечки про те, де точно виник настільний теніс та пінг-понг. Більшість дотримуються думки, що це було в Британії і причиною стала місцева погода. Через дощі та туман люди не могли грати у великий теніс і стали пристосовувати для цього столи в приміщеннях, встановлюючи на них перегородки з підручних матеріалів.

Замість м’ячика спочатку використовували пробку від шампанського, оскільки вона добре відбивалася. Сучасні столи, м’ячик та ракетки почали з’являтися вже наприкінці 19 століття.

Стандартні правила настільного тенісу було визначено в 1922 році.

Період до 50-х років 20 століття називають ерою Hard Bat, а після створення ракетки з гумовим покриттям теніс перейшов у період Sponge Bat. Для пінг-понгу так і продовжили використовувати ракетки із твердим наждачним покриттям.

У першому періоді чітко домінує Європа, а з 50-х років починається епоха домінування Азії. Це доводить навіть той факт, що вже протягом двох десятиліть олімпійські трофеї одержують китайські тенісисти.

У 1936 році на турнірі в Чехії було поставлено світовий рекорд за тривалістю розіграшу очка — 2 години. А найдовша в історії партія тривала в 1883 році майже 144 години.

Після Олімпійських ігор у Сіднеї у 2000 році збільшили стандартний розмір м’ячика для тенісу, щоби він став помітнішим для глядачів.

До речі, також для того, щоби м’яч добре було видно гравцям та глядачам, спортсменам заборонено одягати білу та помаранчеву форму через відповідний колір м’яча.

Настільний теніс — досить інтенсивна гра: за матчі гравці в середньому пробігають 7 км, а за годину гри спалюється біля 300 калорій! Водночас він добре прокачує суглоби, рівень концентрації та уважності.

Спортивний клуб «Гран Прі» запрошує вас на тренування з настільного тенісу із суперником або тренером. Вартість абонементів та розклад занять дивіться в нас на сайті.

Назад Вперед
Go top