Сайклінг почав розвиватися у 90-х роках минулого століття. Сьогодні він набув величезної популярності в європейських країнах, а в останні роки більш інтенсивно пробирається і в наші спорткомплекси. Сайклінг, який спочатку багатьма розглядався як різновид велоспорту з отриманням усіх переваг останнього незалежно від погодних умов, насправді виріс в окремий вид спорту. Що він собою являє і за що його любити (або ні), розберемося в нашій статті.
Що таке cycle-тренування?
Сайклінг – це високоінтенсивні інтервальні тренування на спеціальному тренажері спін-байку, схожому на спортивний велосипед. Від звичайного велотренажера спін-байк відрізняється щонайменше розміщенням сідла та керма на одному рівні. По суті, сайклінг – це комбінація велотренування та фітнесу. Він дуже динамічний і вважається одним із найефективніших способів позбутися зайвого жиру та зміцнити м'язи. За півгодини спалюється біля 500 калорій.
Заняття проходять здебільшого у групах у супроводі тренера та під гучну запальну музику. Тривалість тренування зазвичай від 45 хвилин до години. Протягом цього часу у вас може змінюватися темп, інтенсивність та складність вправ залежно від вибраного режиму на тренажері, швидкості обертання педалей, а також положення корпусу. Завдяки вбудованим функціям ви можете вибрати рівень навантаження відповідно до фізичної форми та мети, яку ви перед собою ставите, а також імітувати різні види рельєфу. Спеціальні рукоятки на тренажерах для спінінгу (ще одна назва сайклінгу) дозволяють виконувати аеробні вправи верхньою частиною корпусу. Під час тренування ви чергуєте кілька положень: сидячи, стоячи та поклавши руки на кермо.
Завдяки тому, що під час сайклінгу потрібно не просто крутити педалі, а й робити різні вправи, тренуються різні групи м'язів. Для посилення інтенсивності тренування іноді використовують обтяжувачі (наприклад, гантелі).
Що потрібно для тренування по сайклу?
Для тренувань із сайклінгу від вас не потрібен ніякий додатковий інвентар, варто лише подбати про спортивну форму, рушник та воду. Якщо з двома останніми все зрозуміло, то з першим пунктом потрібно розібратися більш детально. З одягу може підійти як звичайна спортивна футболка з шортами або лосинами, так і велоформа (джерсі з велошортами). А ось під час вибору взуття потрібно звернути увагу на тренажери, які використовуються у вашій студії. Якщо вони з контактними педалями, тоді потрібні спеціальні велотуфлі. А якщо зі звичайними, тоді можна і в кросівках. Але зверніть увагу, щоб у них була тверда підошва та добре фіксувалася ступня.
У чому плюси сайклінгу
- висока ефективність занять;
- можливість вибирати різні ступені навантаження та режими;
- прокачування всіх груп м'язів;
- покращення витривалості;
- поліпшення роботи серцево-судинної системи, інтенсивніше насичення організму киснем;
- зміцнення дихальної системи;
- покращення настрою;
- зміцнення імунітету;
- підходить для представників будь-якої статі;
- групові заняття серед однодумців і музичний супровід забезпечують командну і веселу атмосферу;
- гарна фігура без целюліту;
- доступність у будь-яку пору року.
Мінуси сайклінгу
- тренування не рекомендовані для людей із низьким рівнем фізичної підготовки;
- сильно навантажуються суглоби;
- дискомфорт, особливо спочатку, через звикання до сидіння;
- не підходить людям із проблемами серцево-судинної системи, варикозом, гіпертонією;
- прив'язка до тренера.
Якщо вищезазначені протипоказання щодо здоров'я вас не стосуються, запрошуємо відчути драйв сайклінгу на наших тренуваннях у сайкл-студії «Гран-Прі». 25 висококласних тренажерів та досвідчені тренери вам забезпечені. Вартість абонементів і розклад занять можна переглянути на нашому сайті.