Як не застудитись під час тренування?

Як не застудитись під час тренування?

Вважається, що з настанням холодів наш організм має більш слабку опірність до вірусів та захворювань. Особливо вразливими стають люди, які зазнають фізичних навантажень. Давайте подивимося, що ще, крім маминого «тепло одягайся», потрібно, аби не підхопити застуду після тренування.

Завершуйте тренування правильно

У прохолодні пори року заминка після тренування як ніколи важлива. Комплекс на 5–10 хвилин допоможе організму плавно перейти з режиму тренування у звичайний, поступово охолонути і звикнути до температури довкілля, стабілізувати дихання й пульс. Не радимо приймати гарячу ванну або душ після занять, тому що вони тільки додадуть контрастності і стануть для організму великим стресом. Рекомендована температура — ​​трохи більше 30 °C.

Підтримуйте водний баланс

Споживання значної кількості води після тренування допоможе швидше охолонути і сприятиме інтенсивнішому виділенню слини та носового слизу. Чому це важливо? У складі слини й носового слизу є елементи, які вбивають мікроби ще на шляху останніх усередину нашого організму, створюючи таким чином своєрідний антибактеріальний щит. Пити варто поступово, по кілька ковтків та з невеликими інтервалами.

Не поспішайте виходити на вулицю

Це знову про важливість адаптації після тренування. Якщо не почекати і, закінчивши заняття, відразу вийти на вулицю, ослаблений організм вироблятиме більше енергії, щоб зігрітися, замість того, аби розслабитися, поступово відновитися і адаптуватися. Це зробить його більш вразливим.

Після тренування постарайтеся наступні годину-дві перебувати в теплому закритому приміщенні.

Дотримуйтесь температурного режиму

Одягайтеся так, щоби було не тільки не холодно, але й не спекотно. Адже, пропотівши на холоді, ви наражаєте себе на ризик застудитися не менше, ніж коли промерзнете. Якщо ви займаєтесь просто неба, одягайтеся багатошарово, щоби можна було регулювати температурний режим. Спочатку надягніть термобілизну зі швидковисихаючих матеріалів, що вбирають вологу. Це допоможе підтримати тепловий баланс. Далі утеплюйтеся одягом із флісу або півартеку. Верхній шар має захищати вас від вітру й опадів та добре відводити вологу. Це можуть бути вітровки або мембранні куртки. Не забувайте і про рукавички, бафи та шапки.

Правильно обирайте взуття

На ступнях знаходяться нервові закінчення багатьох органів, тому їхнє переохолодження провокує збої в роботі більшості внутрішніх систем. Під час вибору взуття для тренувань просто неба в холодну пору року слід звернути увагу на зчеплення, теплоту та сухість, які вони зможуть забезпечити. Підошва має бути з протектором і з м’якої гуми, а саме взуття — зробленим із мембранних матеріалів. Для більшого комфорту та захисту рекомендуємо користуватися водонепроникними шкарпетками.

Загартовуйтеся

Суть загартовування полягає в тому, щоби натренувати судини шкіри оперативно реагувати на температурні зміни довкілля й не давати організму перегрітися або переохолодитись. Загартовування підвищує імунітет організму та вчить його робити метаморфози з внутрішніми жирами, які можна спалювати, якщо холодно. Крім того, воно тренує серцево-судинну систему й позбавляє стресу.

Головне правило загартовування — його потрібно робити поступово та регулярно, враховуючи особливості кожного організму. Це може бути:

  • повітряне загартовування (прогулянки, провітрювання);
  • водне загартовування (прохолодний душ; тільки температуру варто опускати поступово, а не відразу пірнати в ополонку);
  • локальне загартовування;
  • сонячні ванни;
  • обтирання (холодним рушником чи снігом);
  • лазня;
  • моржування.

Займайтеся помірно та регулярно

Згідно з дослідженнями ті, хто надмірно виснажують себе складними комплексами вправ, більш схильні захворіти, бо їхній організм стає вразливішим. Тому намагайтеся займатися регулярно, але в помірному темпі. Не робіть інтенсивні тренування кілька днів поспіль. Найкраще займатися 2–3 рази на тиждень.

 

Харчуйтеся правильно

Збалансовано та регулярно харчуватися варто завжди. Але в холодний сезон слід звернути увагу на додаткові моменти. Наприклад, у цей період в організмі зменшується кількість вітаміну D, тому додайте до раціону продукти, які допоможуть поповнити цей дефіцит. Також їжте достатньо їжі, що містить вітамін С. Не варто забувати і про природні противірусні продукти: імбир, мед, цибулю, часник. До речі, останній містить натуральний антибіотик — аліцин.

Після тренування рекомендують з’їдати 30–60 г вуглеводів, щоби блокувати дію гормону стресу — кортизолу. Адже тренування — це теж стрес для організму.

Захистіть себе від мікробів

Для цього достатньо дотримуватися нескладних правил:

  • стежити за гігієною, мити руки з милом;
  • уникати великих скупчень людей;
  • виключити контакти із хворими;
  • достатньо відпочивати;
  • приймати вітаміни.

Висипайтеся

Намагайтеся спати не менше 7–8 годин на день, щоби дати організму час на відпочинок та відновлення. Водночас слідкуйте за якістю сну. Якщо з цим є проблеми, перегляньте свій графік та навантаження.

Орієнтуйтесь на погоду

Перед виходом на тренування обов’язково подивіться у вікно й на термометр, щоби правильно одягнутись і, можливо, прийняти рішення про перенесення заняття, коли будуть більш сприятливі умови. Пам’ятайте, що погода пізньої осені і взимку мінлива й може бути оманлива з вікна. Якщо на вулиці ожеледиця, поривчастий вітер чи сильний мороз, краще відмінити тренування або провести його в спортзалі.

Спортклуб «Гран-Прі» пропонує найкращі умови для індивідуальних та групових тренувань, а наша бігова доріжка зі спеціальним покриттям стане гарною альтернативою пробіжкам на свіжому повітрі. Абонементи та клубні карти можна купити на нашому сайті.

Назад Вперед
Go top