Відновлення після тренування: базові правила

Відновлення після тренування: базові правила

Щоб бути здоровою, людині важливо підтримувати внутрішній баланс. Для спортсменів це ще і баланс між активними тренуваннями і відпочинком. Процеси в нашому організмі циклічні, а ресурси – вичерпні. Тому для досягнення хороших результатів у фітнес клубі й збереження здоров'я потрібно відновлювати енергію і давати організму відпочинок.

Але по-справжньому відновиити сили може тільки правильний відпочинок. Яким він повинен бути – читайте у цій статті.

Не нехтуйте заминкою та розтяжкою

Недосвідчені спортсмени після завершення силової частини тренування вважають його завершеним. Але щоб тренування була дійсно ефективним, його потрібно закінчити заминкою та розтяжкою. Вони допоможуть вам "охолонути" після тренування і зробити перехід від активної фази до фази відпочинку плавним. Розтяжка несе в собі багато користі: запобігає травмам, прискорює ріст м'язів, дозволяє тілу розслабитися.

Одним словом, стретчинг – це обов'язкова частина заняття.

Харчуйтесь правильно

Відразу після фізичного навантаження відкривається білково-вуглеводне вікно. Так як під час тренування в крові знижується рівень глюкози, його потрібно заповнити вуглеводами. Важливо, щоб це були повільні вуглеводи. Адже прості вуглеводи сприяють різким стрибкам глюкози, але не відновнюють енергію.

Дотримуйтесь режиму дня

Сон – це найнеобхідніший для організму відпочинок. Саме уві сні виробляються багато гормонів і відбувається відновлення організму. При цьому лікарі і тренери рекомендують засинати і прокидатися в один і той же час. Якщо вам складно організувати свій графік, спробуйте спеціальні додатки, які допомагають зробити сон здоровим. (Посилання на статтю).

Відвідуйте масажний кабінет

Ні для кого не секрет, що у професійних спортсменів є особисті масажисти, які допомагають їм відновитися після тренувань. Цей фахівець є не менш важливим, ніж сам тренер! Якщо у вас немає часу для відвідування масажного кабінету, рекомендуємо ознайомитися хоча б з базовими техніками самомасажу.

Заряджайтеся емоціями

Під час відпочинку дуже важливо зарядитися позитивними емоціями. Відпочити не тільки тілом, але і душею, і розумом. Прогуляйтеся по місту, проведіть час з сім'єю або друзями, почитайте книгу. Словом, проведіть час собі на втіху. І організм сповна вам віддячить.

Назад Вперед
Go top