Для чого потрібно розтягувати м'язи

Для чого потрібно розтягувати м'язи

Стретчинг ─ це про гнучкість, рухливість та еластичність. Вправи на розтяжку стануть ефективною профілактикою розтягнень і вивихів, з їхньою допомогою ви досягнете гармонії із власним тілом, прислухаєтеся до потреб організму і станете здоровішим.

Кому потрібен стретчинг?

Заняття стретчингом потрібні всім, тут немає вікових обмежень, навпаки ─ для людей 50+ сети на розтяжку бажано включати в щоденний комплекс фізичних вправ. Це допоможе тілу довше залишатися в тонусі.

Стретчинг традиційно вважається напрямом для жінок ─ чоловіки рідко вибирають його, віддаючи перевагу «класичним» вправам із залізом. Однак займатися розтяжкою варто для поліпшення загальної функціональності та зняття «скутості» м'язів незалежно від статі.

Чому стретчинг ─ це важливо?

Відсутність гнучкості позначається на стані організму:

  • з'являється сутулість;
  • викривляється хребет;
  • важчає хода;
  • виникають болі в спині.

Стретчинг розв’язує проблему нерівномірного розподілу напруги на м'язи ─ вже через кілька занять помітні поліпшення. Регулярні тренування на розтяжку розвивають правильне балансування м'язових груп, допомагають швидше досягти бажаної фізичної форми.

За допомогою розтяжки опрацьовується внутрішній шар м'язів по всьому тілу і вздовж хребта ─ такого ефекту неможливо досягти при стандартних тренуваннях. В результаті підвищується еластичність зв'язок і м'язів, а виконання силових і жироспалювальних сетів стає максимально безпечним. Гнучка людина з меншою ймовірністю травмується, не страждає від вікових змін в суглобах і поганої рухомості.

Ідеально поєднувати стретчинг із кардіо або силовими вправами ─ різнопланове навантаження гарантує тонус організму.

 

Вправи на гнучкість

Програма стретчингу будується на основі індивідуальних можливостей і вимагає дотримання техніки. Прогрес досягається шляхом оптимального співвідношення наступних видів вправ:

  1. Динамічних ─ м'язи, залучені в розтяжці, також виконують роботу по зміні положення тіла.
  2. Статичних ─ м'язи утримуються в розтягнутому положенні протягом декількох секунд без руху.
  3. Активних ─ цільовий м'яз розтягується за допомогою інших м'язів.
  4. Пасивних ─ для стретчингу застосовується зовнішня сила (наприклад, тренажер).

Крім гнучкості м'язів необхідно також опрацьовувати і гнучкість суглобів, в тому числі тазостегнових.

Чим стретчинг відрізняється від йоги, пілатесу?

Абонемент на стретчинг ─ це прямий шлях до «вирівнювання» гнучкості в різних частинах тіла або до досягнення поставленої мети. На відміну від йоги тренування на розтяжку не натхненні традиціями Сходу, а також не мають строгих медичних показань, як пілатес.

Завдання стретчингу в «Гран-Прі» ─ отримати потрібну гнучкість, впливаючи на певні м'язи. Після проходження спеціального тесту тренер підбирає комплекс вправ, які потрібно виконувати в конкретному обсязі, не відхиляючись від програми.

Стретчинг ─ це завжди грамотний підхід до тіла. Вправи не зачіпають м'язи, які шкідливо розтягувати, забезпечують планомірне навантаження.

Чи є групові заняття в клубах корисними?

Якщо ви ніколи не займалися стретчингом і вперше прийшли на групове заняття, запам'ятайте головне правило: ні в якому разі не варто розтягуватися через біль і силу ─ це неминуче призводить до травм суглобів.

Віддавайте перевагу простим вправам ─ вони найбільш ефективні. Звичайно, спочатку краще відвідати пару-трійку індивідуальних занять із тренером, але й групові класи будуть чудовим варіантом. Обов'язково ознайомтеся з програмою і розберіться з цілями, які вона допомагає досягти.

Регулярні тренування в Києві вже через 2-3 тижні дадуть відчутний результат ─ зникне важкість у кінцівках, тіло стане легшим і рухливим.

Дізнайтеся вартість основних карт «Гран-Прі» телефоном або на сайті та приходьте на заняття по стретчингу. Наші тренери допоможуть у досягненні нових спортивних вершин!

Назад Вперед
Go top