Як грати у міні-футбол, тактика гри

Як грати у міні-футбол, тактика гри

Міні-футбол або футзал проводиться під егідою ФІФА та являє собою «зменшену» версію класичного футболу. Хоча спорідненість між цими видами спорту і близька, відмінності все ж є: кількість гравців, тривалість матчу, а також розміри поля і м'яча інші. У міні-футболі на перший план виходить тактика ─ тут зчитується схожість із гандболом та баскетболом.

Як зародився футбол на міні-полі

Груповий міні-футбол зародився в країнах Латинської Америки ─ ще у 20-30-ті роки минулого століття там почали грати в футбол зменшеними складами на відкритих і закритих майданчиках. Первинні правила нового виду спорту були складені Хуаном Карлосом Серіані ─ ідея з'явилася після того, як він побачив молодь, що ганяла м'яч на баскетбольних кортах через нестачу класичних футбольних полів.

В результаті світ побачила «гібридна» гра ─ основні моменти були взяті з водного поло, гандболу, баскетболу і футболу:

  • тривалість гри ─ 2 тайми по 20 хвилин;
  • м'яч менших розмірів і з меншим відскоком, ніж «класичний» футбольний;
  • розміри поля обмежуються довжиною 25-42 м і шириною 16-25 м;
  • розміри воріт ─ 3х2 м;
  • немає офсайдів, команди грають «один в один».

Приблизно в 1960-ті роки міні-футбол переступив Атлантичний океан ─ першими турніри почали проводити австрійці з легкої подачі Йозефа Аргауера. Керівник національної збірної Австрії прихопив з собою ідею нової гри з чемпіонату світу.

З Австрії футзал поширився іншими європейськими країнами, ставши повноцінним видом спорту в 1970-х. Перший матч між національними збірними був організований швидко ─ в 1974 році, але зоряний час гри почався після чемпіонату світу в 1989-му і триває й досі.

Завдяки невеликому часу гри, зменшеному складу і можливості проводити матч у звичайному спортзалі або на баскетбольному майданчику Києва футзал тримається на піку популярності серед професіоналів та любителів.

 

Система гри в міні-футбол

Міні-футбол ─ це гра на дві команди по 5 осіб з урахуванням воротаря. Кількість замін не обмежена, проводити їх можна по ходу матчу ─ в цьому плані футзал набагато демократичніший, ніж футбол.

Участь у футбольних змаганнях вимагає розподілу ігрових обов'язків ─ на одних учасників команди покладаються переважно нападні, а на інших ─ оборонні функції. Тут велика роль полягає в індивідуальних можливостях спортсмена ─ кожен повинен займати оптимальну для нього позицію.

Не варто забувати й про розміри поля, які вносять свої корективи в «стандартну» систему гри ─ оскільки площа обмежена, то і функції гравців часто змішуються. Нападники можуть переходити в оборонну позицію, захисники─ перемикатися на атаку в певний момент матчу. Тому кожен учасник футзальної команди повинен знати основні принципи як атаки, так і захисту.

Футбол на полі та в залі ─ переваги й відмінності

Традиційний футбол ─ це, перш за все, про видовищність. Тактика і стратегія тут будуються з урахуванням величезних розмірів поля, вимагають передачі м'яча на великі відстані та продуманих багатоходових комбінацій. Не остання роль відводиться і фізичній підготовці ─ гравці повинні бути витривалими, щоб грати якісно усі 45 хвилин у двох таймах.

Якщо говорити про міні-футбол у залі, то він більше про контакт із м'ячем ─ бігати потрібно набагато менше, а паузи в грі практично відсутні.

Є й інші його переваги перед футболом на полі:

  • висока швидкість гри;
  • немає залежності від пори року;
  • стрімкі атаки й удари по воротах.

Де орендувати міні-футбольне поле?

Оренда поля в «Гран-Прі» ─ це гра на покритті, ідеальному для міні-футболу. Стандартного розміру майданчик 20х40 м ULTIMA Grass забезпечує хорошу маневровість кожного учасника команди та безпеку матчів.

Орендувати футзальне поле по абонементу можна в будні, вихідні дні та у свята ─ завдяки зручному графіку роботи фітнес-клубу поганяти м'яч вийде в зручний час. Замовте тур по «Гран-Прі» телефоном, щоб переконатися в якості покриття майданчика. Інформація про вартість карт і погодинну ціну оренди поля вказана на сайті.

Назад Вперед
Go top