Як знайти час для тренувань

Як знайти час для тренувань

Ми віримо, що ви дуже зайнята людина. Робота, дім, навчання, трафік, зустрічі, купа всього і одразу. Але ми не віримо у фразу «у мене немає часу». Впевнені, що навіть у найщільнішому графіку можна знайти 20 хвилин на тренування. Лайфхаками, як це зробити, ділиться фітнес-директор «Гран-Прі» Сергій Зик.

Де взяти сили і час на тренування

Щоб встигати все, потрібен ефективний тайм-менеджмент. Плануйте свій день з урахуванням повноцінного сну, харчування і тренування. Це необов’язково має бути година в спортзалі, навіть 10-15 хвилин інтенсивних фізичних навантажень на день позитивно вплинуть на здоров’я та емоційний стан організму.

Повісьте графік на видноті, щоб не було можливості «забути» про тренування. До того ж, відомо, що написане матиме більшу силу, ніж просто думка у голові. При складанні планів розставте правильно пріоритети. Подумайте, що для вас важливіше: погортати 20 хвилин стрічку соцмереж чи витратити цей час на спорт. Перегляньте список ваших щоденних занять і обов’язків, можливо, варто з нього щось виключити і звільнити таймслот для себе.

Якщо усі ці комплекси вправ, тренажери, пробіжки здаються вам нудними, оберіть активності, які приносять задоволення. Набагато легше знайти час на те, що дійсно подобається, а не силувати себе.

Придумайте систему заохочень і бонусів, що мотивуватимуть на тренування. Якщо вже зовсім не виходить виділити навіть трохи часу на спорт, можна просто внести більше активності у заплановані справи. Якщо на порядку денному прибирання, робіть це в інтенсивному темпі — так і тіло розімнете, і швидше впораєтеся. Запланували зустріч з друзями? Проведіть цей час активно: пограйте у рухливі ігри, покатайтеся на велосипедах, вийдіть на прогулянку. Варіантів, насправді, купа. Якщо ж хочеться подивитися серію улюбленого серіалу або фільм, поєднайте приємне з корисним і робіть це не просто лежачи на дивані, а виконуючи зарядку.

Прокидайтеся трошки раніше. Зробіть ранкову гімнастику або пройдіться кілька зупинок до роботи пішки, замість того, щоб користуватися транспортом. Так ви з самого початку зможете позитивно налаштуватися на день і ввійти в активний ритм життя.

Тренування вдома — хороша ідея?

Якщо немає часу на дорогу до залу, можна без проблем займатися дома. Зараз існує купа додатків, марафонів, онлайн тренувань з різних видів спорту та для різного рівня підготовки. Однак, крім того, що в залі заняття може бути цікавішим і більш різноманітним за рахунок додаткових тренажерів та інвентарю, є ще один важливий момент — техніка. Без досвідченого тренера поряд існує ймовірність, що ви робитимете помилки при виконанні деяких вправ. Тому ми рекомендуємо займатися з професійним тренером онлайн. Він зможе слідкувати за правильністю техніки, підкаже, коли потрібно збільшити чи зменшити навантаження, контролюватиме, щоб ви доводили усі повтори і підходи до кінця.

Наша думка: вдома добре, але в залі краще. Якщо є можливість записатися в зал біля дому або роботи, скористайтеся нею. Багато мережевих залів зараз мають досить хороше покриття в різних районах. А якщо ви живете або працюєте у центрі Києва, запрошуємо до нас у тренажерний зал «Гран-Прі». Дізнатися про індивідуальні та групові заняття, а також вартість абонементів і клубних карт можна у нас на сайті.

Коли краще тренуватися?

Єдиної відповіді на це питання немає. Адже це залежить від робочого графіку, біологічних ритмів тощо. Поспостерігайте за тим, коли ви найбільш продуктивні у розумовій діяльності та фізичній, і орієнтуйтеся на це. У будь-якому разі  розумову та фізичну діяльність потрібно чергувати, це зробить вас більш ефективними. Намагайтеся займатися постійно в один і той самий час, щоб фізичні активності увійшли у звичку і ви автоматично виділяли на них таймслот.

З чого почати тренування

Головне — почати, а далі все піде. Насамперед потрібно визначити, чим ви хочете займатися, з якою метою і на якому рівні ви це можете робити. З першими двома завданнями потрібно впоратися самостійно, а от для визначення рівня фізичної підготовки, стану організму і параметрів тіла радимо проконсультуватися з професіоналами або записатися на фітнес-тестування.

Здоров’я — те, на що потрібно знаходити час завжди. Чекаємо вас у «Гран-Прі».

Сергій Зик

Назад Вперед
Go top