Як навчитися грати у великий теніс новачку

Як навчитися грати у великий теніс новачку

Чи є шанс навчитися грати в теніс дорослому? Звичайно, але для цього потрібні хороша фізична підготовка, стратегічне мислення і знання психології. Щоб навчитися базовим ударам і тактиці гри, потрібен як мінімум місяць системних тренувань, але результат того вартий ─ ви будете почувати себе впевненіше і зможете далі вдосконалюватися в техніці володіння ракеткою.

Правила гри у великий теніс

Спочатку в правилах тенісу легко заплутатися, але в міру занурення в процес гри стає простіше і цікавіше.

Для виграшу потрібно перемогти у двох і більше сетах, а для цього потрібне правильне ведення рахунку ─ він стартує з гравця, що подає. Перша вдала подача дарує 15 очок, наступні ─ 30 і 40. Якщо обігнати противника на пару розіграшів, перемога в геймі гарантована навіть при рівному рахунку.

«Тай-брейк» і «Повний сет» ─ найбільш популярні системи рахунку в сеті. У першій при досягненні рахунку 6:6 розігрується вирішальний тай-брейк ─ тут для перемоги потрібно набрати 7 очок і випередити суперника на 2. У другій системі виграш зараховується гравцеві, який першим випередив суперника на 2 гейми та переміг в 6.

Ще один нюанс ─ в правильній подачі:

 • гравець, що подає, стоїть на двох ногах за білою лінією, для введення м'яча в гру підкидає його і вдаряє ракеткою;
 • після двох невдалих подач очко зараховується супернику;
 • переподача відбувається, коли гравець зачепив трос сітки, але м'яч потрапив у потрібний квадрат;
 • подача вважається невиконаною, якщо м'яч торкнувся троса і потрапив на половину суперника або в аут.

❗️Не перетинайте білу лінію ─ це зараховується в програш.

Користь від гри в теніс

Не сумнівайтеся, чи варто починати вчитися грати в теніс ─ задоволення і користь від цього виду спорту ви отримаєте колосальні. Кожне групове заняття наближатиме до ідеальної фігури без шкоди для здоров'я ─ в залежності від темпу за годину тренування спалюється від 350 до 600 калорій.

Азарт і пристрасть до суперництва ─ це все про великий теніс. Регулярні вправи з ракеткою дозволять відчувати себе кращим і сильнішим, а впевненість на корті швидко перейде і в інші сфери життя. Теніс дарує спілкування і нові знайомства, мотивує розвиватися і не зупинятися на досягнутому.

Яка необхідна екіпіровка?

Тенісні кросівки відрізняються від бігових ─ різницю легко помітити по підошві у вигляді ялинки. Така особливість дозволяє швидко переміщатися по корту зі зміною напрямку або різким гальмуванням без ризику травмування. Ще один важливий момент: підошва повинна бути жорсткою, зі стійкою п'ятою, шнурки ─ зручними й міцними.

При виборі одягу для тенісу в Києві орієнтуйтеся на кілька моментів:

 • Оптимальний розмір. Ніяких майок або шортів, які сильно обтягують ─ при активних рухах вони можуть натирати. Великий одяг у свою чергу часто плутається і заважає.
 • Перевага ─  тканинам високої якості, які не залишають подразнення на шкірі, швидко сохнуть і пропускають повітря.
 • Зносостійкість. Часті заняття тенісом припускають і часте прання спортивного одягу ─ він повинен зберігати гарний вигляд після того, як побував у машинці.

Купіть тенісну сумку, щоб переносити ракетки та інші речі, необхідні для тренування: напульсники, пов'язку для голови, пляшку з водою. Новачкам бажано придбати віброгасник, який кріпиться на струни й усуває ефект вібрації, а також обмотку для ручки ракетки.

Яким ударам потрібно навчитися новачкові?

Чи може дорослий навчитися добре грати в теніс багато в чому залежить від освоєння базових ударів:

 • плоского ─ вибиває суперника з корту завдяки високій швидкості та низькому відскоку;
 • крученого ─ високий і різкий відскок призводить до незручного приймання м'яча противником;
 • різаного ─ уповільнює темп і ритм гри, служить для незручного і вкрай низького приймання м'яча.

Справжня майстерність гравця ─ в умінні поєднувати види ударів, повертаючи гру на свою користь. Також важливо навчитися базовій подачі, свічці й скороченому удару. Купіть клубну картку «Гран-Прі», щоб почати свій шлях в тенісі!

     

На яких кортах краще вчитися грати?

Покриття тенісних кортів ділиться на три види:

 • ґрунт ─ найповільніша швидкість пересування, ідеальний для кручених і укорочених ударів;
 • трава ─ класичне покриття з максимальною швидкістю, тут найбільш ефективні потужні пласкі удари та хороша подача разом із низьким різаним ударом;
 • хард ─ хороша швидкість, підходить для поєднання різних видів ударів і якісного пересування.

У вас завжди є шанс навчитися грати в теніс ─ головне опанувати ази гри, займаючись на різних типах покриття. Поставити правильну техніку допоможе персональний тренер «Гран-Прі» ─ просто придбайте абонемент на індивідуальні заняття. Дізнатися вартість оренди корту можна на сайті фітнес-клубу.

Назад Вперед
Go top