Пілатес вдома або в залі: що краще для початківців?

Пілатес вдома або в залі: що краще для початківців?

Пілатес ─ це про гармонію, управління тілом і гарну поставу. Цей вид фітнесу не має вікових протипоказань і належить до найбезпечніших напрямків ─ зверніть на нього увагу, якщо хочете залишатися здоровими та підтягнутими. Тим більше вартість тренувань доступна.

Що таке пілатес та яку він дає користь?

Основа пілатесу ─ глибоке діафрагмальне дихання. Його мета ─ розвиток м'язового корсета, виправлення постави та вдосконалення координації рухів. Регулярні тренування в Києві позитивно впливають на гнучкість хребта, рухливість суглобів, що в повсякденному житті значно знижує ризик травм.

Основний акцент в пілатесі припадає на техніку дихання та роботу м'язів пресу, при цьому контролюється не кількість виконаних вправ, а їх якість. Тут відсутні аеробні та силові навантаження, але добре зміцнюються м'язові волокна. Пілатес не дасть швидкого схуднення, а буде тримати в тонусі ─ ідеально, якщо потрібно зберегти форму.

Головна користь пілатесу ─ у свободі рухів та гнучкості. Правильне виконання вправ формує навколо хребта і суглобів щільний м'яз, відновлює їхнє природне положення. Також досягаються:

 • Красиве тіло без яскраво вираженого рельєфу та перекачаних м'язів.
 • Здоров'я хребта й хороша робота внутрішніх органів.
 • Збільшений об'єм легень і нормальне функціонування серцево-судинної системи.
 • Баланс тіла та легкість, природність рухів.
 • Оптимальний розвиток всіх м'язових груп.

Пілатес у «Гран Прі» допомагає боротися зі стресом, депресивними станами та проблемами зі сном. Регулярні заняття із тренером покращують загальне самопочуття, на заміну неспокою приходить внутрішня гармонія.

 

Міфи та реальність: що потрібно знати про пілатес

Міфами обростає будь-який напрямок фітнесу ─ пілатес не став винятком. Розберемося, що тут правда, а що вигадка.

 1. Це нудно. Пілатес приділяє велику увагу присутності у тілі, руху та діям. Напрямок допомагає краще вивчити свої можливості й розвинути їх, тому нудьгувати не доведеться.
 2. Це легко. Оскільки у пілатесі немає перенапруги та надриву, за ним закріпилася слава системи вправ, яку можна виконати на раз-два. Однак перше враження оманливе ─ навіть спортсмени у хорошій фізичній формі далеко не завжди подужають весь комплекс. Все через те, що практика робить акцент на глибоких м'язах, а вони часто або ослаблені, або перенапружені.
 3. Це тільки для жінок. Пілатес підходить всім ─ тут не грає ролі вік і стать. Заняття розробляються з урахуванням індивідуальних особливостей будови тіла, фізичної форми й обмежень за станом здоров'я.
 4. Це не для досвідчених спортсменів. Активні заняття спортом часто перевантажують м'язи, а пілатес допомагає боротися з перетренованістю та загальним перенапруженням, послідовно і комплексно працюючи із м'язовим корсетом.
 5. Це підходить вагітним. Основа пілатесу ─ у вправах на м’язи пресу, які вагітним заборонені. Єдиний виняток: якщо жінка активно відвідувала заняття до зачаття ─ тоді програма просто коригується тренером.

Несподівані факти про пілатес

Чим ще цікавий пілатес? Ось добірка несподіваних фактів:

 • Система розроблена Йозефом Пілатесом у 20-х роках минулого століття. Спочатку призначалася для реабілітації після травм.
 • У пілатесі головне ─ регулярні тренування, а результат буде видно, якщо займатися мінімум 5 разів на тиждень.
 • Із його допомогою можна схуднути, але при цьому необхідно стежити за харчуванням і не чекати швидкого ефекту. Заняття пілатесом діють м'яко і поступово.
 • Філософія цієї системи вправ базується на центруванні, витягненні, диханні, постійному контролі й концентрації, увага також приділяється точності та симетрії в положенні тіла.
 

Пілатес vs тренажерний зал: що вибрати

В цілому пілатес та тренажерний зал переслідують різні цілі й допомагають отримати різний результат.

Пілатес допоможе в побудові красивого і збалансованого тіла, поверне 10-15 років молодості завдяки свободі руху, але як спосіб швидкого позбавлення від зайвих кілограмів він значно програє тренажерному залу.

Тренажери зміцнюють кісткову тканину, але тут важливо враховувати обмеження за станом здоров'я. Водночас пілатес спеціалізується на роботі з опорно-руховим апаратом і покращує функціонування хребта.

Однак відмовлятися від відвідування тренажерного залу не обов'язково, якщо ви почали ходити на групові заняття пілатесом ─ ці напрямки прекрасно поєднуються між собою.

Дізнатися ціни клубних карт «Гран Прі» можна на сайті або за телефоном.

Назад Вперед
Go top