Кава і тренування: наскільки це сумісно?

Кава і тренування: наскільки це сумісно?

Існує декілька десятків досліджень, які доводять, що кофеїн покращує показники витримки, швидкості, сили й концентрації під час занять спортом. Також минулого року Департамент фізіології Університету Гранади в Іспанії провів експеримент і дійшов висновку, що кофеїн позитивно впливає ще й на ефективність спалювання жирів під час тренувань. Розберемося більш детально, що дає вживання кави перед походом у зал.

Кофеїн як енергетик і стимулятор центральної нервової системи

Кофеїн, що міститься в каві, є стимулятором нервової системи. Для спортсмена це відображається в:

  • підвищенні витривалості під час тривалих навантажень. Так, чашка кави перед пробіжкою, поїздкою на велосипеді, гірськолижним спуском або запливом допоможе довше залишатися в гарній формі;
  • підвищенні швидкості. У 2020 році це досліджували на силових вправах (віджимання, присідання), і результат виявився позитивним;
  • поліпшенні уваги й концентрації, що дуже важливо в командних або ігрових видах спорту;
  • мобілізації всіх систем організму, щоби виплеснути максимум енергії;
  • більш швидкому відновлення м’язів після вправ.

Вплив кофеїну

Є 3 механізми дії кофеїну на організм.

  1. Кофеїн сприяє виробленню адреналіну. Він спалює жири і перетворює їх на своєрідне паливо, не використовуючи при цьому глікоген із м’язів і тому збільшуючи інтенсивність тренувань. До того ж, кава покращує метаболізм протягом 3-х годин після її вживання.
  2. Кофеїн безпосередньо впливає на м’язи, стимулюючи їх і підвищуючи їхню функцію. А також сприяє полегшенню болю в м’язах після інтенсивних занять.
  3. Кофеїн пригнічує відчуття втоми і тому підвищує інтенсивність тренувань.

Коли і скільки кави пити

Дослідження показали, що вживання кави перед тренуванням після обіду сприяє більш ефективному спалюванню жирів, ніж у першій половині дня. Рекомендують випивати чашку підбадьорливого напою за 60 — 40 хвилин до початку занять у залі. Саме така кількість часу потрібна, щоби кофеїн потрапив у кров і почав діяти.

Оптимальним вважається вживання 2–6 мг кофеїну на кілограм ваги людини. Одна чашка в середньому містить 100 мг кофеїну, відповідно, нормою буде 1–2 чашки в день. Проте завжди необхідно орієнтуватися на особливості кожного організму. Також зверніть увагу, що мова йде про каву без молока й цукру, адже то вже зовсім інша історія.

Висновки

Виходить, що чашечка кави перед походом у зал може стати відмінним енергетиком і допоможе зробити тренування більш ефективним, а також посилить вашу витривалість і концентрацію. Головне — пам’ятайте, що все корисно в помірних кількостях.

Упевнені, що знаєте, де пити смачну каву? Ми ж знаємо, де та як якісно займатися спортом. Запрошуємо на різноманітні тренування і групові заняття в один із кращих спортклубів Києва — Гран Прі. Розклад занять і вартість абонемента доступні на нашому сайті.

Назад Вперед
Go top